Vysoce kvalitní uhlíkové trubky

Vysoce kvalitní uhlíkové trubky

V roce 1994 Gitzo jako první na světě představilo stativ Mountaineer z uhlíkových vláken. Od té doby nás téměř každý výrobce stativů následoval a začal vyrábět stativy z uhlíkových vláken. Stativy Gitzo jsou však vždy o krok před ostatními. Investujeme velké prostředky do vývoje nových technologií trubek z uhlíkových vláken.

V roce 2005 jsme představili revoluční složení trubky „Carbon 6X". Kompozitní trubku zhotovenou z uhlíkových vláken tloušťky 7 μm (0,007 mm) s unikátní strukturou šesti křížených vrstev.

Rok 2014 přináší další zásadní inovaci. Nové pevnější kompozitní trubky Gitzo „Carbon eXact" vyvinuté pro sérii stativů Mountaineer.

Rok 2015: použití technologie Carbon eXact u stativů a monopodu série Traveler. Představení nového modelu Traveler série 0, GT0545.

Rok 2016: použití technologie Carbon eXact u stativů série Systematic a všech monopodů. Představení dvou nových modelů Systematic: série 4 GT4533LS a série 5 GT5543XLS. Uvedení monopodů série 4 eXact.

Technologie Carbon eXact používá dva různé průměry uhlíkových vláken (5 μm a 7 μm) a jejich kombinaci v závislosti na průměru trubky. Trubky s menším průměrem ( 25,3 mm a menší) používají vlákna HM (High Modulus), uhlíková vlákna s průměrem 5 μm (0,005 mm). Díky menšímu průměru je možné v křížených vrstvách navinout do stejného objemu více vláken. Tím se dosáhne větší tuhosti trubky. Zároveň jsme zmenšili rozdíly mezi průměry jednotlivých sekcí ve srovnání s verzí Carbon 6X . Zvětšili jsme průměr a pevnost zvláště u tenčích trubek. Současná nejtenčí sekce (eXact) má průměr 11,2 mm a je o 40 % pevnější než její předchůdce (Carbon 6X).

Povrchová úprava "noir décor"

noir decor_350.gif Většina stativů a stativových hlav Gitzo je ošetřena speciální povrchovou úpravou „noir décor". Úpravu vyvinulo a začalo Gitzo používat v 70. letech. Tato povrchová úprava propůjčuje výrobkům kvalitní vnější ochranu, pevnost a trvanlivost. Mimo své technické přednosti má „noir décor" svůj typický, vysoce kultivovaný vzhled, který je spojovaný se smyslem pro kvalitu a tradici firmy Gitzo.

G-lock

g-lock_350.gif

Od 50. let Gitzo používá šroubovací aretační zámky jednotlivých sekcí stativů. Otočné prstence pomáhají získat našim stativům mimořádnou pevnost a umožňují tak jejich použití s profesionální technikou. V roce 2007 Gitzo představilo stativy se systémem zámků „G-lock". Uzavírání G-lock přineslo 20% zvýšení pevnosti, rychlejší ovládání a díky systému „gravity lock" (zjednodušeně: čím větší zatížení stativu, tím pevnější aretace) pevnější uzamykání jednotlivých sekcí. Aretační zámky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme. Nejnovější „G-lock Ultra" u série Mountaineer (od r. 2014), Systematic (od r. 2017), monopodů (od r. 2017) a Traveler G-lock u série Traveler (od r. 2015) přináší novou úroveň ergonomie a pevnosti bez jakýchkoliv kompromisů.

Traveler G-lock

Traveler G-lock

Rozměrově úsporný a ergonomický Traveler G-lock (od r. 2015) je kompaktní uzamykací systém stativových noh vytvořený speciálně pro stativy Traveler. Jeho účinnost a malá prostorová náročnost umožňuje složit vyšší stativy do kompaktních délek. Zakřivený vnější tvar uzamykacích kroužků poskytuje pohodlné uchopení, zatímco vnitřní O-kroužek pracuje měkce. Snižuje pronikání prachu a nečistot dovnitř zámku.

Pevnost a struktura materiálů

pevnost a struktura_350.gifKaždá část stativu je designována za použití modelovacího softwaru 3D. S použitím nejkvalitnějších materiálů je zhotoven prototyp, který je důsledně propracováván a testován podle našich přísných nároků. Výsledkem je konstrukční dokonalost a design od nejmenšího použitého šroubku. Toto je jediná cesta, jak můžeme zabezpečit kvalitu našich výrobků a uspokojit nejnáročnější požadavky fotografů.

Nastavení úhlu polohy nohou, práce nízko nad terénem "ground level set"

ground level set_350.gifStativy Gitzo jsou vybavené aretačními zarážkami, které umožňují individuální nastavení úhlu noh stativu pro možnost fotografování v nerovném terénu a nízko nad zemí. Většina našich stativů je vybavená funkcí „Ground Level Set", která dovoluje pracovat se stativem bez středové tyče v minimálních výškách nad pracovní plochou. U řady stativů Mountaineer používáme zcela unikátním ovládání systému „Ground Level Set".

Výměnná zakončení

výmenne zakonceni_350.gifVětšina stativů a monopodů Gitzo je vybavená výměnnými zakončeními, která jsou zaměnitelná s příslušenstvím Gitzo, jako jsou velké patice, krátké a dlouhé bodce, patice do sněhu atd.

Zakončení nohou Traveler

Zakončení nohou TravelerGumová zakončení (patky) pro modely Traveler série 0 & 1 (modely od r. 2015) šetří místo, jsou stabilnější jednodušší na výměnu v případě jejich opotřebení. Koncovky u stativů Traveler série 2 jsou zaměnitelné s libovolnými patkami.