Gitzo, volba profesionálů

1051.jpg

Firma Gitzo, známá ve fotografickém světě jako výrobce řemeslně velmi precizních a kvalitních profesionálních stativů a stativových hlav byla založena v roce 1917 panem Arsenem Gitzhovenem (odtud byl odvozen název „Gitzo“). V této době společnost vyráběla dřevěné, později kovové filmové kazety pro většinu, v Evropě, vyráběných fotoaparátů.
Ve dvacátých letech začalo Gitzo vyrábět vlastní fotoaparáty pro rozměr 6,5 x 9, 6,5 x 11 a dokonce 24 x 36 cm pod názvem „Gilax“. S vývojem fotoaparátů společnost Gitzo postupně vyřadila výrobu fotoaparátů ze svého programu a soustředila svou výrobu na příslušenství jako jsou fotografické závěrky, adaptéry pro blesky, časové a dálkové spouště. V roce 1992 společnost zastavila výrobu zmíněného příslušenství, aby soustředila veškeré úsilí na svou, stále se rozšiřující divizi stativů a stativových hlav, která získala renomé nejlepších stativů na světovém trhu.
 Skutečný začátek výroby stativů a stativových hlav sahá do druhé poloviny čtyřicátých let, kdy stabilita byla důležitým požadavkem každého nosného systému tehdejších fotoaparátů. Během druhé světové války společnost vyráběla podpěrné a nosné systémy pro vojenské účely.
 Společnost zůstala až do roku 1992 rodinou firmou, vedenou paní Yvonne Pflieger, dcerou zakladatele společnosti. V tomto roce koupila firmu Gitzo anglická společnost Vitec Group PLC, dnes pod názvem Videndum Media Solutions. Gitzo vyváží své výrobky do více než 54 zemí světa.

Interview s panem Robinetem o začátcích Gitza | Gitzo Heritage

Archiv | Gitzo Heritage