Anna Rezulak a její velký projekt 365

Dnes mohu říci, že všech 365 dní bylo věnovaných ryze a pouze jen fotografování. Je to úžasný, vzrušující a jedinečný způsob, jak zdokumentovat střípky každodenního života.

„TWO ZERO ONE SEVEN (2017) byl fotografický projekt 365. To znamená, že jsem pořizovala jednu fotografii každý den po dobu 365 dní, od 1. 1. 2017 do 31. 12. 2017.

986.jpg

Profesionálně se zabývám fotografováním akcí (eventů), portrétů lidí a koncertů. Minulý rok jsem se rozhodla najít další způsoby, jak se z fotografického hlediska ‚udržovat v kondici,a to jak po kreativní stránce, tak i po té profesionální. No a napadlo mě, že projekt 365 by mohl být ideální k dosažení obojího. V tomtéž čase jsem si stanovila ještě jeden cíl, a to publikovat fotografie z toho projektu na svém facebookovém profilu. Hned po několika dnech jsem se dočkala velmi pozitivní reakce lidí, kteří můj profil sledují, a v ten moment mi bylo jasné, že projekt musím zrealizovat až do konce.

Chtěla jsem ale celkovou kvalitu udržet na co nejvyšší úrovni, tedy té, které jsem schopná, ale musím říci, že publikování jedné fotografie každý den po dobu celého roku bylo někdy velmi náročné a stresující. Víc než kdy jindy mi to ale dalo možnost zaměřit se právě na tzv. one day photo.

Některé fotografie jsem pořizovala doma. Byly také dny, kdy jsem opouštěla svůj dům pouze proto, abych vyfotila snímek pro daný den. Některé fotografie jsem tedy byla z důvodu pracovního rozvrhu nucena vytvořit doma, jiné dokonce při práci.

Přinutilo mě to být kreativnější než kdy jindy a snažit se vytěžit z každodenní situace maximum. Dnes mohu říci, že všech 365 dní bylo věnovaných ryze a pouze jen fotografování. Každému vřele doporučuji vytvoření a realizování takového projektu. Je to úžasný, vzrušující a jedinečný způsob, jak zdokumentovat střípky každodenního života.“

Anna Rezulak

Anna je profesionální fotografkou v polském Gdaňsku. Fascinuje ji hudba a prostředí klubových koncertů, specializuje se na hudební a reportážní fotografie. I proto se v roce 2018 poprvé zúčastnila světové fotografické soutěže Jazz World Photo a hned získala třetí místo.

Anna Rezulak - fotogalerie: